Nieuws

Published on april 22nd, 2025 | by info@corporatiebouw.nl

0

Lefier en Trebbe: 50 sociale huurwoningen in Groningen

De noordelijke woningcorporatie Lefier en bouwer Trebbe hebben onlangs de realisatieovereenkomst getekend voor de bouw van 50 sociale huurwoningen aan de Jullensstraat in Groningen. Het nieuwe Jullenshof biedt straks plaats aan een appartementengebouw met 21 appartementen en 29 grondgebonden woningen rondom een uniek hofje.

Jullenshof komt voort uit Bouwstroom Noord, een unieke samenwerking tussen zes woningencorporaties en twee bouwbedrijven.

“Bijzonder is dat we deze 50 woningen realiseren midden in een populaire woonwijk in de stad Groningen,” zegt Pieter Witzenburg van Lefier. “Er stonden op die plek garageboxen en enkele bedrijfsruimtes: een versteend gebied. Desondanks was het een flinke puzzel om zoveel mogelijk duurzame huurwoningen te realiseren, maar toch een ruimtelijk en groen woongevoel te creëren. Dat het ons is gelukt om tot dit plan te komen, is vooral te danken aan samenwerking en participatie.”

Marinus den Harder, directeur bij Trebbe, onderschrijft dit. “Projecten als deze laten het zien, samenwerking loont altijd. Ik ben er trots op dat we samen met Lefier ook hier weer nieuwe woningen mogen toevoegen, want dat is broodnodig.”

Jullenshof

Met de ondertekening is de laatste stap gezet richting de realisatie van Jullenshof. Het ontwerp is van de hand van Team 4 Architecten uit Groningen. Uitgangspunten binnen het ontwerp zijn goed in gepast in de bestaande omgeving, zonder de eigen identiteit te verliezen.

De woningen en appartementen worden gesitueerd rondom een groen hof. Waterbuffering, gevelgroen, veel bomen en groen landschapsplan, naar een ontwerp van Jeanne Meijboom Tuin & Landschap komen hier samen. Daarnaast wordt de sociale interactie gestimuleerd, door onder meer een jeu-de-boulesbaan in de collectieve tuin.

Doelgroepen

De appartementen zijn verdeeld over vier lagen in het appartementencomplex en hebben een gebruiksoppervlak van ruim 60 m2. De grondgebonden woningen zijn verdeeld over vijf rijen en hebben een plat dak. Met een gebruiksoppervlak variërend van 62 m2 tot 82 m2, zijn deze woningen geschikt voor verschillende doelgroepen.

Zowel de appartementen als de woningen worden hoogwaardig geïsoleerd en krijgen duurzame en toekomstbestendige installaties. De bouw start naar verwachting voor de zomer met het boren naar aardwarmte en de planning is om de laatste woningen eind 2026 op te leveren.

Bouwstroom

Jullenshof Groningen maakt onderdeel uit van Bouwstroom Noord. Dit is een samenwerkingsverband tussen de zes woningcorporaties Wold & Waard, Lefier, Woonconcept, Actium, Woonborg en Woonservice en twee bouwbedrijven, Dura Vermeer Bouw Hengelo en Trebbe. In juli 2021 werd de samenwerkingsovereenkomst getekend. Sindsdien zijn er flinke stappen gezet. Inmiddels zijn er meer dan 500 woningen gerealiseerd en trad onlangs de zesde woningcorporatie toe tot Bouwstroom Noord.

https://www.lefier.nl/projecten/nieuwbouw-appartementen-en-woningen-jullensstraat


Wilt u hier een bericht plaatsen over een project van uw corporatie? Of wilt u aandacht in ons vakblad Corporatiebouw voor uw project?

Mail dan uw bericht met foto naar contact@corporatiebouw.nl



Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to Top ↑

X