Waelpolder: mijlpaal voor Bouwstroom Haaglanden
Een feestelijk moment op de bouwplaats in ’s-Gravenzande: het project Waelpolder met 104 sociale huurwoningen bereikte eind mei het hoogste punt. Ter gelegenheid hiervan werd het bouwteam getrakteerd op een gezamenlijke lunch.
De woningen worden via Bouwstroom Haaglanden gerealiseerd door Boele & van Eesteren, in opdracht van woningcorporaties Arcade en WoonWest. De appartementen zijn verdeeld over twee gebouwen en variëren in type. Ze beschikken over twee of drie slaapkamers, een woonkamer met open keuken, een eigen buitenruimte en een individuele berging op de begane grond. De woningen worden gasloos opgeleverd en aangesloten op een warmtenet. De oplevering staat gepland voor het eerste kwartaal van 2026.
Kracht van samenwerking
“We zijn verheugd dat de bouw van Waelpolder zo soepel verloopt. Dit project laat zien hoe samenwerking, standaardisatie en vertrouwen in vaste partners leiden tot resultaat. Als eerste project binnen Bouwstroom Haaglanden is dit een bemoedigende start,” aldus Wilfried Stribos, directeur-bestuurder bij Arcade. Ook Ferry van der Pal, directeur-bestuurder bij WoonWest, is enthousiast: “Het bereiken van het hoogste punt is een mooi moment in de ontwikkeling van onze sociale huurappartementen in Waelpolder. Samen met Arcade werken we hier aan betaalbare, duurzame woningen waar mensen straks met plezier kunnen wonen. We zijn er trots op dat we via de Bouwstroom Haaglanden op deze manier bijdragen aan de woonbehoefte in Westland en aan de leefbaarheid in deze wijk. Dit project laat zien wat er mogelijk is als je de krachten bundelt.”
Snel en efficiënt
De woningcorporaties in regio Haaglanden staan voor een grote volkshuisvestelijke opgave. De woningnood is hoog, terwijl investeringsruimte beperkt is. Om de bouw te versnellen en middelen efficiënter in te zetten, zijn dertien corporaties in de regio samen gaan werken onder de vlag van Bouwstroom Haaglanden. Door samen te werken aan standaardisatie en langdurige partnerschappen met bouwers zoals Boele & van Eesteren, kunnen woningcorporaties sneller, betaalbaarder en duurzamer bouwen. Waelpolder is het eerste tastbare resultaat van deze aanpak.
De volgende stap
Met de realisatie van Waelpolder zetten Arcade en WoonWest, samen met hun partners, een belangrijke stap in de richting van meer sociale woningbouw in Westland. De komende jaren zullen meer projecten binnen Bouwstroom Haaglanden volgen.