Uncategorized

Published on mei 22nd, 2026 | by info@corporatiebouw.nl

0

Hoogste punt De Brug in Sint Maartensbrug

Op de bouwplaats van De Brug in het Noord-Hollandse Sint Maartensbrug is deze maand een mooie mijlpaal bereikt: het hoogste punt is behaald. Volgens goede bouwtraditie werd dit moment gevierd met het hijsen van de vlag, samen met alle bouwplaats medewerkers en betrokken partijen.

Op de plek waar generaties dorpelingen onderwijs volgden op basisschool De Brug, ontstaat nu een nieuwe woonbuurt met 26 sociale huurwoningen van Wooncompagnie.

Sterke dorpen

Directeur-bestuurder Wiesje van der Weide van Wooncompagnie: “Samen met Trebbe maken we hier zichtbaar werk van onze ambitie. Ook in de kleinere kernen van de gemeente Schagen bouwen we betaalbare sociale huurwoningen die passen bij het dorp en bijdragen aan sterke, hechte woonomgevingen – voor nu en later.”

De woningen krijgen een robuuste baksteenarchitectuur met rijke details in de gevels. Een bijzonder element uit de voormalige school wordt hergebruikt in de gevel, als subtiele verwijzing naar de geschiedenis van deze plek.

Rondom een hof

De 26 woningen bestaan uit drie verschillende types: 4 levensloopbestendige woningen,

12 eengezinswoningen en 10 rug-aan-rugwoningen. Alle woningen liggen rondom een gezamenlijk hof. Deze opzet biedt ruimte aan een brede doelgroep en stimuleert ontmoeting en contact tussen buren.

Projectleider Edwin Zeldenrijk: “Het bereiken van het hoogste punt markeert een nieuwe fase in de bouw van deze woonbuurt. Mooi om te zien hoe prettig de samenwerking verloopt en dat hier woningen worden gerealiseerd op zo’n fijne locatie in Sint Maartensbrug.”

Energiezuinig

De woningen worden all-electric gebouwd en goed geïsoleerd. Zo kunnen bewoners straks comfortabel en energiezuinig wonen. Trebbe werkt hierbij samen met vaste co-makers binnen het concept BasisWonen. Door al in een vroeg stadium samen te werken, wordt efficiënt gebouwd met oog voor kwaliteit én betaalbaarheid.

Wooncompagnie en Trebbe werken al langer succesvol samen. Eerder realiseerden zij onder meer woningen in Wieringerwaard (Sportlaan en Trambaan), in Wieringerwerf (Lelypark en Patrijsstraat) en in Middenmeer (Professor Lorentzstraat). Medio vorig jaar ondertekenden beide partijen bovendien een ontwikkelovereenkomst voor 98 woningen aan de Torenstraat in Middenmeer.

https://wooncompagnie.nl/nieuws/hoogste-punt-bereikt-bij-de-brug-in-sint-maartensbrug


Wilt u hier een bericht plaatsen over een project van uw corporatie? Of wilt u aandacht in ons vakblad Corporatiebouw voor uw project?

Mail dan uw bericht met foto naar contact@corporatiebouw.nl



Comments are closed.

Back to Top ↑
  • Lees Corporatiebouw online

  • Bekijk onze bladen digitaal. Druk op de afbeelding hierboven.
    In onze e-reader vind je het complete archief: alle edities volledig digitaal te lezen.