Nieuwbouw in hart van Middelburg bijna klaar
De 16 nieuwe huurwoningen aan de Bachtensteene en Burggang in het centrum van Middelburg zijn bijna klaar. Tijdens een open dag konden omwonenden, toekomstige bewoners en andere belangstellenden onlangs alvast een kijkje nemen. Wethouder Jeroen Louws onthulde samen met één van de toekomstige bewoners een gevelgedicht op het nieuwe woongebouw.
‘Hier wordt gewoon gewoond dat is eigenlijk genoeg’ (Michael van Oostende, Stadsdichter Middelburg 2024 – 2025). Met de onthulling van dit gevelgedicht komt de afronding van het nieuwbouwproject steeds dichterbij. Op deze plek stonden eerder 16 verouderde huurwoningen. Woongoed koos ervoor om deze woningen te slopen en 16 nieuwe, energiezuinige woningen terug te bouwen.
In het centrum
De woningen van Bachtensteene en Burggang liggen midden in het historische centrum van Middelburg. Dat maakte de sloop en nieuwbouw extra uitdagend. Er was weinig ruimte om te werken en bij het ontwerp moest rekening worden gehouden met het beschermde stadsgezicht. De nieuwe woningen zijn daarom gebouwd in een stijl die aansluit bij de omliggende bebouwing.
Projectleider Marloes Krieger: “Het is bijzonder dat we juist op deze plek 16 nieuwe sociale huurwoningen kunnen behouden voor Middelburg. Bouwen midden in de historische binnenstad is niet eenvoudig, maar het resultaat mag er zijn. We zijn blij dat hier straks weer 16 huishoudens een fijne, energiezuinige woning hebben.”
Terugkeren
Voor de sloop zijn de voormalige bewoners begeleid naar een andere woning. Twee van hen kozen ervoor om terug te keren naar hun vertrouwde plek en verhuizen binnenkort naar een van de nieuwe woningen. De overige woningen krijgen nieuwe huurders.
De komende weken maakt de aannemer de laatste werkzaamheden aan de binnenzijde van de woningen af. Ook wordt de buitenruimte verder aangepakt. Samen met de nieuwe bewoners kijken we welke planten we gaan plaatsen in de binnentuin. In november ontvangen de nieuwe huurders de sleutel van hun woning.
De woningen zijn gasloos en energiezuinig. Daarmee vervangen we de oude woningen, die energielabel F en G hadden en onder meer last hadden van vocht en tocht, door woningen die klaar zijn voor de toekomst.
https://www.woongoed.nl/nieuws/nieuwe-woningen-bachtensteene-en-burgang-bijna-klaar-gevelgedicht-feestelijk-onthuld



