Nieuws

Published on december 25th, 2025 | by info@corporatiebouw.nl

0

Tienjarige ketensamenwerking verduurzaming 5.700 woningen

Woningcorporatie Thius heeft BAM Wonen, elk® groep en Nijhuis geselecteerd als ketenpartners voor een meerjarige verduurzamingsopgave van circa 5.700 woningen. Het programma richt zich voornamelijk op grondgebonden woningtypen in de gemeenten Buren, Neder-Betuwe en Tiel. De eerste uitvoeringsprojecten starten in het najaar van 2026. 

Met de handtekeningen bekrachtigen ketenpartners Thius, elk®groep, Nijhuis en BAM Wonen de ketensamenwerking officieel. Deze intensieve samenwerking zal zorgen voor innovatieve oplossingen, snelle en efficiënte verduurzaming van de woningen. Dat wordt gecombineerd met minimale overlast, maximale bewonerstevredenheid en een gezonde, comfortabele leefomgeving.

Meedenken

René Wiersema, directeur-bestuurder van Thius: ”Thius wil efficiënt én betaalbaar verduurzamen. Betaalbaar voor ons als organisatie, maar vooral voor onze huurders. Verduurzamen moet leiden tot minder kosten voor energieverbruik en comfortabel wonen. Hierbij past een samenwerking waarin verschillende partijen meedenken vanuit hun expertise en we samen tot optimale keuzes komen. Wij kijken ernaar uit met Nijhuis, elk®groep en BAM Wonen samen aan de slag te gaan.”

Groeikansen

Naast basisambities voor verduurzaming benoemt Thius groeithema’s zoals energietransitie, circulariteit, klimaatadaptatie en biodiversiteit. Deze worden binnen de samenwerking gaandeweg ontwikkeld.

Richard van Kleef, commercieel directeur bij BAM Wonen: “Door samen te werken in een langdurige samenwerking leer je elkaars aanpak en processen kennen. Zo wordt communiceren makkelijker en groeit het onderlinge vertrouwen. Op deze manier kun je elkaar ondersteunen en dingen van elkaar overnemen als het nodig is. Met digitale innovaties maken we in het voortraject van een verduurzaming echt een verschil. Zoals de dronescan bij de technische opname en mixed reality op de bouwplaats.’’

Succesvol

Net als BAM Wonen heeft ook elk® groep veel ervaring met langdurige ketensamenwerkingen. Regiodirecteur Betty Leenders: “Wij zien deze opdracht voor Thius als mogelijkheid om met ons sociaal en technisch spoor echt iets toe te voegen aan de wijk. De focus ligt daarbij op blije bewoners. Samen met partners BAM Wonen en Nijhuis willen we graag structureel innoveren en nieuwe stappen zetten in verduurzaming. Het belangrijkste is om hierbij in openheid en vertrouwen samen te werken. Te leren van elkaar en oprecht nieuwsgierig te zijn, met de instelling om samen nieuwe dingen te willen proberen.’’

In 2026 start de verduurzaming van de eerste 70 woningen. Dit is onderdeel van een gefaseerde aanpak waarbij de productie in de daaropvolgende jaren wordt opgeschaald.


Wilt u hier een bericht plaatsen over een project van uw corporatie? Of wilt u aandacht in ons vakblad Corporatiebouw voor uw project?

Mail dan uw bericht met foto naar contact@corporatiebouw.nl



Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to Top ↑

X