Nieuws

Published on april 11th, 2025 | by info@corporatiebouw.nl

0

WonenBreburg:  180 woningen o.a. voor spoedzoekers Tilburg

WonenBreburg vierde deze maand de oplevering van het Bloemkwartier, een modulair wooncomplex met 180 woningen voor spoedzoekers en statushouders. Dit moment werd feestelijk gemarkeerd met een symbolische sleuteloverdracht.

De oplevering is een belangrijke stap in het opvangen van de grootste woningnood in Tilburg op korte termijn. Op het terrein naast Van der Valk werd in september 2024 de eerste modulaire woning geplaatst, en nu, slechts 6 maanden later, staat er een compleet appartementencomplex.

Het Bloemkwartier biedt snel een thuis aan mensen die dat hard nodig hebben. Dankzij deze snelle en efficiënte bouwmethode ontvangen begin april 180 huurders de sleutel van hun nieuwe thuis!

Caroline Timmermans, directeur-bestuurder WonenBreburg: “Voor ruim 180 woningzoekenden is er een nieuw huis. Ontzettend fijn in deze oververhitte woningmarkt. Mooier nog is dat deze woningzoekenden er bewust voor kiezen om als goede buren, samen te gaan bouwen aan een thuis voor iedereen.”

Snelle oplossing

Het realiseren van nieuwe woningen vergt tijd. Dankzij de samenwerking tussen de gemeente Tilburg en WonenBreburg biedt het Bloemkwartier sneller een oplossing voor de woningnood. De modulaire woningen, gebouwd door Daiwa House Modular Europe, zijn gebouwd voor spoedzoekers (60%)– starters op de woningmarkt en mensen die bijvoorbeeld vanwege een scheiding of faillissement op straat belanden – en statushouders (40%).

Wethouder Yusuf Çelik (Wonen): “Via modulaire bouw of flexwoningen kunnen we in een woningmarkt die ernstig onder druk staat op een hele snelle manier woningen toevoegen. Zo bieden we spoedzoekers, starters op de woningmarkt en nieuwe Tilburgers een eigen, prettige plek en bouwen we gelijk ook aan hechte gemeenschappen waarin bewoners naar elkaar omkijken.”

Prettig (samen)wonen

Het Bloemkwartier bestaat uit twee gebouwen van vier verdiepingen met 52 studio’s en 128 tweekamerappartementen, elk voorzien van een eigen keuken, badkamer en toilet. Daarnaast is er een gemeenschappelijke huiskamer en een sfeervolle binnentuin met zitplekken waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten en gezamenlijke activiteiten kunnen doen.

In dit gemengd wonen complex wonen mensen met verschillende achtergronden samen. Bewoners kiezen hier niet alleen voor een nieuwe woning, maar óók voor het samen leven met nieuwe buren. Om een prettige leefomgeving te bevorderen werken de buurtbeheerder van WonenBreburg, community builder van ContourdeTwern, VluchtelingenWerk en RefugeeTeam samen. De buurtbeheerder van WonenBreburg is dagelijks op de locatie aanwezig voor vragen en ondersteuning.

Goede buur

Rik van Lieshout, buurtbeheerder bij WonenBreburg: “Het is belangrijk dat bewoners een goede buur willen zijn en naar elkaar omkijken. Dat ze elkaar kennen en elkaar helpen als dat nodig is. Samen gaan we hier een hechte gemeenschap creëren”. Zodra alle bewoners zijn ingetrokken, wordt er nog een feestelijke bijeenkomst georganiseerd om elkaar beter te leren kennen.

De woningen zijn in principe tijdelijk, want er geldt een woonbestemming voor de locatie van 15 jaar. Hierna kunnen de woningen worden hergebruikt op een andere locatie, wat het tot een duurzame oplossing maakt. Ondanks het tijdelijke doel, is de kwaliteit vergelijkbaar met die van permanente woningen.

https://www.wonenbreburg.nl/over-ons/publicaties/nieuws/wonenbreburg-breidt-uit-in-tilburg-zuid-met-180-nieuwe-huurwoningen-voor-spoedzoekers-en-statushouders


Wilt u hier een bericht plaatsen over een project van uw corporatie? Of wilt u aandacht in ons vakblad Corporatiebouw voor uw project?

Mail dan uw bericht met foto naar contact@corporatiebouw.nl



Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to Top ↑

X