Woningen Koudekerke klaar voor de toekomst
Woningcorporatie Zeeuwland heeft de renovatie- en verduurzamingswerkzaamheden afgerond van tien woningen aan de Banckertstraat in Koudekerke. Acht van de tien woningen stonden jarenlang leeg.
Vanaf deze maand adverteert Zeeuwland de woningen voor nieuwe huurders. Nadat ook de buitenruimte mooi is afgewerkt, vindt begin oktober de sleuteluitreiking plaats.
Aankoop
Eind 2024 kocht Zeeuwland de woningen van een particuliere verhuurder. Een groot deel van de woningen heeft jaren leeggestaan en er was sprake van achterstallig onderhoud. Niet alleen voor de bewoners, maar ook voor omwonenden leverde dit overlast en een triest aanzicht op.
Na de nodige onderzoeken rondom wet- en regelgeving, kreeg Bouwgroep Peters de opdracht om de woningen te renoveren en te verduurzamen. De woningen hebben een nieuwe badkamer, keuken, toilet en CV-installatie gekregen. Ook de buitenzijde van de woningen zijn flink onder handen genomen. Zo kregen de woningen nieuwe daken en kozijnen. Daarnaast is het voegwerk hersteld en zijn de gevels gereinigd en behandeld. Ook heeft Zeeuwland energiebesparende maatregelen aangebracht, zoals spouw-, dak- en vloerisolatie en zonnepanelen.
De woningen aan de Banckertstraat 14 en 20 waren nog bewoond. In overleg met de bewoners heeft Zeeuwland maatwerk toegepast bij het opknappen van deze woningen.
De laatste stap
Als de werkzaamheden deze zomer zijn afgerond legt Zeeuwland een voor- en achterpad en terras aan bij de woningen. Ook plant de corporatie eind van het jaar nieuwe gemengde hagen/struiken in de voor- en achtertuinen. De nieuwe beplanting zorgt ervoor dat vogels zich welkom blijven voelen in de tuinen. De huurders kunnen de tuin zelf verder naar eigen wens inrichten.
https://www.zeeuwland.nl/nieuws/tien-woningen-banckertstraat-in-koudekerke-klaar-voor-de-toekomst



